NEDÁVNO se osm kamarádek ve věku 30 a 40 let setkaly na obědě v Coco Pazzo Teatro na západní 46. ulici. Po dvou týdnech deště konečně zasvítilo slunce, ženy měly dobrou náladu a poté, co jedna z nich ukázala fotografii muže, se kterým chodí (model ve spodním prádle), se rozhovory otočily k jarní horečce, lásce, sexu – a Kamagře.

„Zkusila bych to,“ řekla jedna žena, než popíjela své Kir royale.
„Já taky,“ přidala se jiná a na dekoltu se jí objevil růžový ruměnec.
„Po amylnitrátu na vysoké škole, proč ne?“ dodala další.

I servírka se při čištění salátových talířů zdržela trochu déle než obvykle, zatímco dychtivě poslouchala, o čem se dámy baví. Všechny jsme tak trochu zvědavé, co může pilulka určená k potenci mužů udělat se ženami.

A stejně tak zvědavá je i vědecká obec. Stejně jako Kamagra pomáhá mužům s erektilní dysfunkcí zvýšením průtoku krve do penisu, způsobuje to, že krev proudí do ženských sexuálních orgánů, což potenciálně zvyšuje citlivost.

Ale ještě dříve, než budou k dispozici výsledky studií o účinku léku na sexuální vzrušení a uspokojení žen, několik žen nutně podlehne pokušení vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je. Nestěžují si nutně na sexuální dysfunkci, ale chtějí jen uspokojit svoji zvědavost.

Zatím nejsou k dispozici žádné údaje o tom, kolik žen experimentuje s používáním Kamagry, ale zavolejte kterémukoli urologovi, který napsal recepty na Viagru pro muže a určitě vás bude informovat o tom, že je tolik manželek, partnerek nebo přítelkyň, které vyzkoušely Viagru spolu s mužem.

Ženy po celé zemi mají přístup k Viagře, protože jejich partneři (nebo dobrosrdeční přátelé) mají tento lék na předpis nebo jim profese umožňuje přístup k tomuto léku. A jsou ochotny to vyzkoušet, navzdory varováním lékařů, že nikdo neví, jaké potenciální dlouhodobé vedlejší účinky může mít tento lék na ženy.

Vezměte si takovou doktorku Susan C. Vaughanovou (34), psychiatričku na Manhattanu. Považuje se za zdravou, normální ženu. Všechno, co u ní má fungovat, funguje.

Ale když se zamyslela, řekla si, že proč tu Kamagru nevyzkoušet?

„Potkala jsem mnoho žen, které jsou zvědavé na účinky tohoto léku na ženy,“ řekla doktorka Vaughanová.“ Některé z nich užívají Prozac nebo podobné léky a zjistili, že tyto léky ovlivňují jejich sexuální odpověď. A pak je zde mnoho klasických žen, které jsou, upřímně řečeno, zvědavé. Zajímá je: „Jak dobré to může být? Může to být ještě lepší? ‚ “

Dvaačtyřicetiletá zdravotní sestra v New Jersey, která jako většina žen v tomto článku odmítla citovat kromě podmínky anonymity, uvedla, že minulý víkend vyzkoušela Kamagru vícekrát. Chtěla být schopna diskutovat o účincích léku s pacienty. Také si myslela, že by to mohlo napomoci skutečnosti, že se v určitých obdobích menstruačního cyklu brání sexu.

„S přítelem se setkáváme pouze jednou za dva týdny, protože žijeme v různých státech,“ vysvětlila. „A pokud v jeden z těchto víkendů mám své dny, tak potom ujde i měsíc bez sexu. Jsem s ním asi dva a půl roku a už to není tak vzrušující, jak to bývalo. “

Minulou sobotu večer ale spolkla modrou pilulku Viagry ve tvaru diamantu, kterou se jí podařilo popadnout ze zdravotnických materiálů v místě, kde pracuje. Dávka byla 50 miligramů, tedy standard pro mužskou sexuální dysfunkci. Rozhodla se to neříct svému partnerovi. „Dívali jsme televizi, jen obyčejný film,’“ řekla a poznamenala, že po hodině začala cítit „plnost“. Nemůžu říct, že by to bylo brnění, ale byl to určitý účinek zvýšeného průtoku krve do této oblasti.“ Pár se utáhl do ložnice a pilulka začala působit svým popisovaným kouzlem.

„Musím říct, že to bylo skvělé,“ řekla žena. “ Bylo to živočišné. Rozhodně můžu říct, že to nebyl placebo efekt. Jsem zdravotní sestra a jsem vyškolená, abych tyto věci rozeznala.“ Z vedlejších účinků hlášených mužskými uživateli Viagry – pokles krevního tlaku, mírná bolest hlavy, modrý odstín ve vidění, zarudlá tvář – nahlásila pouze jeden z nich: mimořádně růžové tváře, které svému příteli vysvětlila jako jarní alergii. Říká, že neváhá lék užít znovu, navzdory varování lékařů, že ženy v plodném věku by neměly tento lék užívat. „Já jsem dokonce už i otěhotněla, když jsem používala antikoncepci,“ vysvětluje.

Doktorka Jennifer Bermanová, uroložka z Marylandské univerzity v Baltimore, provádí studii o účincích Kamagry na ženy, které mají určitou úroveň sexuální dysfunkce, a podává lék jen těm, které měly hysterektomii nebo jsou po menopauze.

„Nepodáváme Kamagru ženám v plodném věku, protože si nejsme jisti účinky na ženy v této fázi života,“ řekla.

Dr. Stanley Bloom, urolog v Livingstonu v New Jersey, který plánuje zkoumat účinky Kamagry na ženy, je však v posuzování přísnější. „Je zde přítomna velká zvědavost a bude se stále více experimentovat,“ řekl. „Chodí ke mně mnoho mužů a vždy se stane, že někteří z nich dají tento lék i svým partnerkám. Ale měli bychom být opatrní. Pamatujete si thalidomid? Zkušenosti s ním neudělaly dobrý dojem. Nikdo nedokáže předvídat katastrofální účinky jakéhokoli léku.“

Jedna autorka na volné noze žijící na Manhattanu vyzkoušela Kamagru před 10 dny, protože měla pocit, že Prozac, který užívá už více než rok, utlumil její sexuální touhu. Je pozoruhodné, že se také nerozhodla říci o tom svému partnerovi.

„Byla jsem v rozpacích mu to říct,“ řekla spisovatelka. „Nechtěla jsem, aby si myslel, že je součástí problému.“ Spisovatelka si pořídila tabletu Viagry od svého přítele, který užívá lék kvůli impotenci. „Úplně mě to přecitlivělo, a díky tomu jsem si více uvědomovala jeho doteky,“ prozradila autorka. „Nebyla jsem víc nadržená, ale protože všechno tam dolů bylo citlivější, dělalo mě to vnímavější.“ Upozornila však, že „v jistých chvílích toho bylo až příliš mnoho. Skoro mě to celé rozptylovalo, jak citlivou se celá moje intimní oblast stala.“

Barbara Tovaková, fyzioterapeutka v Newport Beach v Kalifornii, vyzkoušela Viagru minulý týden a uvedla, že to pomáhá při občasném nedostatku vlhnutí, kterým trpí. Je ale opatrná vůči dlouhodobým vedlejším účinkům.
„Ráda alespoň jednou vyzkouším cokoliv, ale bojím se, že se stanu na tom závislou, a celá ta věc s fen-phen dietou mě minulý rok pořádně vystrašila,“ řekla s odkazem na kombinaci dietních léků staženou z trhu kvůli obavy ze způsobení srdečních problémů .

Žena, která je redaktorkou mužského časopisu na Manhattanu, řekla, že vyzkoušela Kamagru, protože jí dlouho trvá, než dosáhne orgasmu. „Bez Kamagry to trvá asi hodinu a půl,“ řekla. „U Kamagry to trvalo asi polovinu času. Ale neobešlo se to bez vedlejších účinků. Měla jsem modré vidění,“ uvedla redaktorka. „Podívám-li se na fotografii, má tak modrý nádech. Takový účinek to má. A také mě začala mírně bolet hlava.“

Také řekla, že se cítila téměř nucena vyzkoušet Kamagru, měla pocit, jako by lékařská komunita v soustředění se na mužskou potenci zapomínala na ženy. „Podívejte se na muže,“‚ řekla. „Jen trochu zafouká vítr a už mají orgasmus. A co my? Proč nikdo nevěnuje pozornost našim sexuálním pocitům? “

Probíhá několik studií, které zkoumají účinky Kamagry na ženy. Studie doktorky Bermanové, která je podpořena grantem od Americké nadace pro urologické choroby, měla začít v červenci, ale tolik žen se chtělo zapojit, že musela program otevřít dříve.

A doktorka Vaughanová v posledních týdnech představila kouzlo spojené s Kamagrou ve své knize. Před třemi týdny se s ní spojilo vydavatelství Simon & Schuster a ona napsala knihu o Kamagře, za necelé dva týdny poskytla rukopis s 65 000 slovy. Hotové kopie knihy pod titulem „Kamagra: Průvodce lékem na podporu fenomenální potence“, doplněné o rozsáhlou kapitolu o potenciálních přínosech pro ženy, mají dorazit zítra do kanceláře jejího vydavatele a v úterý do knihkupectví.

„Jsem určitě na Kamagru zvědavá a pravděpodobně ji i vyzkouším,“ říká doktorka Vaughanová. „Jen za poslední dva týdny jsem si nemohla dovolit riskovat bolesti hlavy.“